Prodloužený víkend na farmě

Na prodloužený víkend (5.-8.7.) jsme vyrazili do Štýrska.

Cestou jsme se stavili na výborný oběd v městečku Bruck an der Mur a pak ještě ve výrobně sýrů, kde jsme si nakoupili vynikající produkty.

http://www.almenland-stollenkaese.at/

Ubytovali jsme se na farmě na skoro samotě ve „vesničce“ Kambegg.

(http://www.almenurlaub.at/cms/index.php)

Příjemné prostředí, dobří lidé, skvělé snídaně z domácích produktů.

Druhý den jsme se bohužel probudili do deštivého rána a tak jsme se dopoledne vydali do jeskyně Lurgrotte Semriach. http://www.lurgrotte.at/

Poté jsme zamířili do Grazu (naštěstí přestalo pršet).

Další den jsme již vyrazili na túru. Po dojetí k jezeru Teichalm, kde jsme nechali auto, jsme vystoupali až na vrchol Hochlantsch do 1 700 m.n.m a pak hned zase sestoupali k výletní hospodě Steirischer Jockl a kostelíku Schüsserlbrunn do cca 1 380 m.n.m. Jelikož se začalo černat (začalo padat i pár kapek) a i blesk jsme zahlédli, upustili jsme od pokračování do Medvědí soutěsky a vydali se zpět k jezeru. Cestou se však opět vyjasnilo, co naplat… Ušli jsme 12,5km s převýšením cca 550m.

Původní plán byl tento:

https://regio.outdooractive.com/oar-oststeiermark/de/tour/bergtour/hochlantsch-runde-baerenschuetzklamm-/16325894/#dm=1

Poslední den jsme po nabalení věcí sjeli do Mixnitzu a odtud se vydali do Medvědí soutěsky (Bärenschützklamm). Čekalo nás nejprve cca 2km stoupání než jsme přišli k začátku soutěsky. Po zaplacení vstupu nás již čekalo cca 170 žebříků a délka cca 2,5km. Celkové převýšení z parkoviště bylo přes 700m. Po občerstvení na chalupě Zum Guten Hirten, jsme se vydali zpět dolů na parkoviště. Celkem jsme ušli cca 10km. Dole jsme dali oběd a pak už nás čekala jen cesta domů.

 

Fotky jsou zde

 

 

 

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..